JS

Jakub Sawicki Nazywam się Jakub Sawicki. Urodziłem się 16 stycznia 1991 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat interesowałem się sportem, sztukami walki i wieloma innymi formami aktywności fizycznej.

Dlaczego interceptingfists? Moją największą pasją jest Jeet Kune Do – sztuka walki stworzona przez Bruce’a Lee. Nazwa tłumaczona z chińskiego na angielski brzmi: The Way of the Intercepting Fist. Po polsku niestety brzmi to już mniej fortunnie. Więcej o samym JKD dowiecie się śledząc na bieżąco mojego bloga. Możecie również odwiedzić stronę klubu Jeet Kune Do Warszawa.

Zanim poświęciłem się treningowi Jeet Kune Do uprawiałem wiele innych dyscyplin: piłka nożna, taekwondo ITF, taniec (breakdance, jazz, balet), judo, boks, lekkoatletyka. Niektóre dyscypliny trenowałem jednocześnie z innymi, niektóre pochłaniały mnie indywidualnie na parę dobrych lat, do niektórych co jakiś czas wracałem.

Cieszę się z każdej sekundy poświęconej treningowi, bo dzięki niemu moje ciało i mój umysł stały się silne i wszechstronne. Po wielu latach potu, łez i krwi odkryłem w sobie prawdziwą pasję. JKD spodobało mi się szczególnie ze względu na naukowe podejście do walki jak i realistyczność, praktyczność, bezpośredniość oraz prostotę technik stosowanych w tym stylu. Ważną rolę odegrała również jeszcze dziecięca fascynacja twórcą JKD – Brucem Lee.

Swoje umiejętności zdobywałem pod okiem Mateusza Rakowskiego – ucznia takich mistrzów jak: Stefan Nikander i Davide Gardella (jedni z nielicznych europejskich instruktorów certyfikowanych w JKD przez Teda Wonga – najwierniejszego i najlepszego ucznia samego Bruce’a Lee). Miałem szczęście uczestniczyć w pierwszym seminarium Davide Gardelli w Polsce. Teraz, kiedy Mateusz Rakowski wyjechał do Anglii, razem z moim przyjacielem Pawłem Pędrakiem kontynuujemy nasz rozwój. Mija trzeci rok treningu Jeet Kune Do.

Jestem certyfikowanym przez Polską Akademię Sportu instruktorem rekreacji ruchowej i samoobrony. Moje zainteresowania związane ze sztukami walki rozszerzają się również na zdrowy tryb życia, wszechstronne kształtowanie ciała (kalistenika, crossfit, bieganie) oraz prawidłowe odżywianie.

Obecnie studiuję na czwartym roku Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz na podyplomowym studium Public Relations Szkoły Handlowej Głównej. Poza sztukami walki uwielbiam językoznawstwo, naukę języków obcych, teatr, kino, literaturę oraz astronomię.

Advertisements

3 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s